Лятото е подходящ сезон за поставяне на топлоизолация. При изолиране на стените, те пропускат по-малко студ вътре, но и по-малко топлина през лятото. Така че, тези които си направят топлоизолацията по-рано, ще се радват на повече хлад през лятото. От друга страна за максимално бързо съхнене на материалите при един ремонт, лятото е идеалният сезон.
Съвременните технологии в строителството са изключително напреднали. При саниране можете да избирате измежду много материали, с нисък коефициент на топлопроводимост. Съответно различните материали са с различно приложение. Най-често при тази дейност се използва EPS стиропорът.
Той е най-евтин, като се препоръчва дебелината му да е поне 5 см. Ниската цена не означава непременно лошо качество. Това е вероятно и най-използваният материал. Ако искате всичко да бъде изпълнено добре, е хубаво да потърсите и добри майстори.
Цените на услугата варират спрямо спецификите на обекта. Като крайната цена обикновено идва след оглед на обекта и консултация с майстор. Некачествената работа може да Ви излезе скъпо.
Топлоизолация
Повече за различните материали, техните свойства и предназначение можете да намерите на patistroi.com. Правилното поставяне на стиропорените панели, броя на дюбелите и количеството лепило, също са от съществено значение. Важното е да попаднете на добри майстори. Това може да Ви спести много време и пари.
Основен ремонт на апартамент
Цялостният ремонт на едно жилище се прави на няколко етапа. В началото се изкъртват стените, тавана и пода. Изчистват се строителните отпадъци. Премахва се паркета, балатума, мокета и други подови настилки. Махат се стари прозорци и врати. Прави се измерване на вратите и прозорците за да се поръчат нови.
На следващият етап се поставя дограмата. При възможност се сменя водопровод, ел. табло и ел инсталация. Това включва контакти за електричество, ключове за осветление и други. При необходимост се полагат нови кабели, за повече функционалност. Също така може да се изгради и ел. мрежа за светодиодно осветление.
На следващият етап се запълват неравностите в тавана, стените и пода. При издатини се шлайфа. Поставят се ръбохранители за подсилване на ръбовете. При желание, може да се постави подходящ вид топлоизолация от вътрешната страна на стените.
След това идва време на най-приятната част от ремонта. Това времето за оцветяване на тавани, стени и лепене на тапети. Стените могат да се облекат и с декорация от фототапети, дървени елементи, стиропорени форми, каменна декорация и други.
За пода се прави замазка и се поставя съответно ламиниран паркет, масивен, балатум, плочки или нещо друго. Поставят се осветителните тела – полилеи, светодиодни лунички. И накрая идва ред на мебелите.
Това накратко представлява основния ремонт на един апартамент. Не са включени ремонт на баня и тоалетна, тъй като те се отличават с други специфики.
Ремонт на баня
Ремонта на една баня има сходни етапи, но изисква също хидроизолация, отводняване, евентуална смяна на тръби и други. Най-важното нещо е подходящият избор на плочки. Добре е да се избират такива, с добро качество, като те съставят основния елемент на интериора на една баня.
Отново използването на опитни майстори, може да ви спести много време и пари. Ако планирате ремонт на баня, е добре да се ориентирате към доказани марки вани, чешми, душове, душ кабини и други. Това е особено важно, ако не искате да ви се наложи да се ползвате от гаранцията. При по-евтините предложения, това е особено вероятно.
На пазара се предлагат продукти, както за най-икономично преустройство, така и за хора с повече възможности. Луксозни предложения със статуи, художествени орнаменти и високо качество също могат да се намерят на българския пазар.