Почти три месеца по-рано беше пуснато в експоатация основното трасе на Южната дъга на Околовръстния път в София. Така придивжването от ЖК “Младост” до НДК ще става за 10 мин, а изнервените шофьори и безкрайните опашки ще останат в историята.
Отсечката се изпълнява със средства от ОП “Регионално развитие” и е на стойност 44 701 958.68 с ДДС. Изпълнителите от “Главболгарстрой” поеха ангажимент до обяд да разчистят пътя и да отпушат трафика.
Пътният участък е с дължина 3.582 м. Той е част от републиканската пътна мрежа – втори клас, и е разделен на два подучастъка:
– рехабилитация на път II-18 Софийски Околовръстен път- Южна дъга – ляво платно от км 41+137,87 до км 42+580, и пътна връзка №2 на пътен възел “Младост” в участъка от СОП до началото на съществуващия надлез, с дължина 1.442 км
– реконструкция на път IІ-18 Софийски околовръстен път- Южна дъга от км 42+580 до км 44+720 с дължина 2.140 км.
