Част от спирките на градския транспорт в София вече имат водно охлаждане и столичани се наслаждават на прохлада, докато чакат да дойде превозното средство.
Монтирането на водно-охладителните системи започна от централните спирки, съобщи в. “Труд”. Инициативата и реализацията е на компанията „Каменица”.
„В горещите дни топлината е един от проблемите на столичани и ние решихме по този креативен начин да помогнем на хората и да откликнем на тяхната нужда от прохлада”, обясниха от пивоварната фирма.
Оказа се, че в Столичната община и в Центъра за градска мобилност не знаят за находчивата инициатива. Причината е, че част от навесите на спирките са разположени като преместваеми съоръжения и са на частна компания.
Зам.-кметът Любомир Христов обясни, че в София има около 50-100 подобни навеса, изградени и използвани за реклама от частни фирми.
