Метрото стига до Бизнес парка и Летището през 2015-та

Кметът на Столична община Йорданка Фандъкова и вицепрезидентът на Европейската инвестиционна банка (ЕИБ) Михай Танасеску инспектираха изграждането на участъка на столичното метро до бул. „Александър Малинов”, предаде Агенция „Фокус”.

Фандъкова обясни, че за метрото, за построяването на двете линии и продължаването на първите, ЕИБ е предоставила 105 млн. евро. Към тях Столична община е добавила повече от два пъти безвъзмездни европейски средства.

„Изпълнението на дейностите в „Младост” до Бизнес-парка към този момент, е около 25%, до аерогарата са изпълнени 37%. Имаме уверение, че работата върви по график. В първата половина на 2015 г. трябва да бъдат завършени и двата участъка на метрото”, посочи Йорданка Фандъкова.

Вицепрезидентът на ЕИБ Михай Танасеску обясни, че банката е подписала със Столична община, договор за 50 млн. евро за рехалибилитация на улици в София. „Това е нашият четвърти договор със Столична община, като до момента сме отпуснали на общината 230 млн. евро”, каза още Михай Танасеску.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *