Пускат естакадата при Семинарията през юли

Естакадата, която се изгражда при Семинарията в София, ще бъде напълно готова през месец юли. Това съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова, която инспектира работата на обекта.

Вече е изпълнено долното ниво на кръстовището, което свързва бул. „Пейо Яворов” и бул. „Стоян Михайловски”. Изградени са 80% от новия пешеходен подлез, по който ще се движат и велосипедисти. По трасето са монтирани нов водопровод, канализация и електрозахранване.

В момента се работи по участъка от страната на трамвая по източната част по бул. „Стоян Михайловски” и по западната част на бул. „Симеоновско шосе”.

Очаква се в началото на юни автомобилното движение при обекта да бъде напълно спряно за около седмица, за да се направи цялостно преасфалтиране на булевардите. След изграждането на кръстовището интензивният трафик в района значително ще се облекчи, обещават от Столичната община.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *