Наливаме 1 млн. лв. ежедневно в транспортна инфраструктура

 

Всеки ден се инвестират над 1 млн. лв. в транспортната инфраструктура на страната. Това показва отчетът за разплатените пари по Оперативна програма „Транспорт“, представен днес от министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията Данаил Папазов в град Сандански.

По думите му за първите 114 дни на годината са платени 132,9 млн. лв. на бенефициентите по програмата.

Вече е постигнато съгласие относно бюджета и дейностите, които ще се финансират по новата Оперативна програма „Транспорт и транспортна инфраструктура“ 2014 – 2020 г.

„Бюджетът на програмата е почти 1,9 млрд. евро, като приблизително 70% от средствата са разпределени по равно между пътна и железопътна инфраструктура – по 673 млн. евро“, допълни Данаил Папазов.

По думите му е договорен по-голям финансов ресурс за столичното метро от около 400 млн. евро, а други около 25 млн. евро са осигурени за изграждане на интермодални терминали.

„Основна цел при планирането на новия програмен период е постигането на баланс на инвестициите между железопътна и пътна инфраструктура, както и между инвестициите в Северна и Южна България“, каза още министър Папазов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *