Coeur Défense Towers – най-големият офис комплекс в Европа – разположен в парижкия бизнес квартал La Defense, е обявен за продажба, съобщава френската преса.
Сградата, която е с отдаваема площ 190 хил. кв. м, е собственост на компанията Hold. Тя беше създадена от пенсионния фонд на General electrics и банкрутиралата Lehman Brothers, съобщи “1към1”.
Собственикът на комплекса е наел две инвестиционни банки, които да консултират и организират продажбата на имота. Една от тях е Morgan Stanley, а другата е или Rothschild, или BNP Paribas, съобщават запознати източници.
Hold придоби Coeur Defense през 2007 г. за 2,1 млрд. евро от Goldman-Sachs Whitehall Funds и Unibail-Rodamco. Три четвърти откомплекса са заети от доста силни наематели, като AXA, HSBC и Allianz.
Собственикът обаче е затруднен да обслужва кредита в размер на 1,6 млрд. евро, който взе, за да придобие комплекса.
Въпреки добрите позиции на имота, експерти смятат, че цената на сделката ще е по-ниска от цената, на която Hold купи сградата преди почти 6 години. Очакванията са сделка да се осъществи при ниво от около 1,1 млрд. евро.
Дори и действително продажбата на сградата да се осъществи при по-ниска цена, това ще е най-голямата сделка с имот във Франция от доста време. След кризата по-мащабни придобивания почти нямаше, като за последно през 2012 г. катарски инвеститори купиха една от емблематичните сгради на Шанз-Елизе за 500 млн. долара.
